Ősszel nem volt húzóembere a Bonyhádnak, Kniesz elégedetlen
ÉrtékelésBonyhád VLC 2011. dec. 29. 9:43
Ahhoz képest, hogy a nyolcadik helyet célozták meg, Bonyhádon csalódást jelent, hogy csupán tizedikként telelnek. A csapat játéka is elmaradt a várttól.
Milyen elképzelésekkel látott munkának, milyen célokat tűztek ki év elején, és ebből mi valósult meg?
– A távozók mellett többen érkeztek is a csapathoz nyáron, és úgy tűnt ezzel erősödött a keretünk. A bajnokság előtt így a nyolcadik hely megszerzését tűztük ki célul magunk elé – nyilatkozta Kniesz Mátyás edző. – Sajnos nem sikerült teljesítenünk, sem a táblázaton elfoglalt helyezésünkkel, sem a mutatott játékunkkal nem vagyok elégedett.
– Hogy látta csapata őszi teljesítményét, melyek voltak a jobb, illetve a gyengébb találkozók?
– Nem kezdtünk rosszul: Balatonlellén elért döntetlen (1–1) és hazai pályán a Barcs legyőzése (3–0) szép telejesítmény volt. Aztán jött a Nagyatád elleni vereség (0–3), ami igencsak mellbevágott bennünket. A védekezésünkkel nagyon sok problémánk volt, de aztán sikerült felállnunk. A mélypont a hetedik fordulóban érkezett, a Komló elleni találkozó (0–4) teljes csőd volt számunkra. Rengeteg hibával játszottunk. Ezt követően újabb két vereség következett: egyik a Pécs elleni (2–5), ami ugyan benne volt a pakliban, de mióta Bonyhádon edzősködöm még nem fordult elő, hogy öt gólt kapjunk egy találkozón. A bajnokság felénél óriási hullámvölgybe került a csapat. Szerencse, hogy a Mohácsot fogadtuk és ki tudunk mászni belőle. Ezután következett a Bölcske elleni megyei rangadó (2–2), melyen a szezon egyik legjobb idegenbeli játékát produkáltuk. A zárás legalább szép lett: a Nagybajom ellen (4–1) sok hibát követtünk el, de szerencsére az évet győzelemmel tudtuk zárni.
– A játékosok közül egyénileg kik teljesítettek jól, illetve akadtak-e olyanok akik csalódást okoztak?
– Mindent elmond az idei teljesítményünkről, hogy senkit nem tudok kiemelni. Tavaly többen is húzóemberek tudtak lenni, de idén csupán közepes teljesítmények akadtak. Legalább hat-hét embernek kell kiemelkedően teljesítenie, hogy meccseket tudjunk nyerni. Nem tudom a gyengébb szereplésünk okát, még nekem is meg kell fejtenem.
– Most a tizedik helyen állnak, mit vár a tavasztól?
– Mindenképpen megpróbáljuk kijavítani a hibáinkat. Nem volt jellemző a Bonyhádra, hogy ilyen sok gólt kapjon. Ha rápillantunk a statisztikára láthatjuk hogy mindemellett még keveset is rúgtunk. Így tavasszal mind védekezésben, mind támadójátékban erősödnünk kell. Legjobb lenne, ha sérültjeink felgyógyulnának, igazolni nem nagyon tudunk most télen. Kemény felkészülés vár a fiúkra. Igyekszem én is motiválni őket. A felkészülés január 14-én a Váz Bau Kupával indul, első edzőmérkőzésünket pedig az NB I-es Pakssal játszuk majd január 21-én.
Forrás: teol.hu
