Három hely még kiadó a Tisza-csoportban

SzövetségTisza 2011. júl. 2. 11:33

Július 1-én délben lejárt a nevezési határidő az NB-III 2011-2012-es bajnoki idényére. A Hsefoci.info információi szerint eddig csak 13 együttes indulása tűnik biztosnak. Annyi bizonyos, hogy a bajnok Nagyecsed nem megy egy osztállyal feljebb, viszont visszalépett a Püspökladány és az Újfehértó csapata is. A kiesők közül talán a Nyírmada indulna.

A biztos indulók az alábbiak:

1. Nagyecsed (1)
2. Cigánd (2)
3. Tiszakanyár (3)
4. Kemecse (4)
5. Baktalórántháza (6)
6. Kótaj (8)
7. Tuzsér (9)
8. Létavértes (10)
9. Hajdúszoboszló (11)
10. Ibrány (12)
11. Tiszalök (13)

Ezekhez a csapatokhoz csatlakozik majd a Megye I-et megnyerő DEAC és a Kisvárda.

Bár Nagyecsed megnyerte a bajnokságot, de nem vállalja a másodosztályt, de még Cigánd is kérdéses, ha a szövetség felkérné őket vállalnák a magasabb osztályban való indulást.

A három kieső, Nyírmada, Balkány és Berettyóújfalu mellett még hiányzik a biztos bent maradók közül Püspökladány és Újfehértó is, akik anyagi okok miatt léptek vissza. Az elmúlt bajnoki idényben mindkét gárda meghatározó szereplője volt a Tisza-csoportnak.

Tehát van még három kiadó hely, amire felkérhetik a Szabolcs-Szatmár Bereg megyei I. osztály 2. helyezett Nyírbátor csapatát, ők örömmel is vennék a felkérést és nagy valószínűséggel vállalnák is az indulást, valamint a Hajdú Bihar megyei I. osztály ezüstérmese Téglás is képbe kerülhet, de nekik kevés az esély a magasabb osztályban való indulásra.

Felkérheti a szövetség a kiesőket is, akik közül talán Nyírmada vállalná az indulást.

Nem sok esély van annak a törekvésnek sem ami a szövetség célja, hogy a Szabolcs-Szatmár Bereg megyei csapatokat szétosztják más csoportokba, mivel az elmúlt idényben is a 16 fős mezőnyből 10 szabolcsi csapat volt.

Tehát egyenlőre 13 biztos indulója van a következő bajnoki idénynek és még kérdéses a maradék három hely sorsa.

A végső döntésig még várni kell, a hiánypótlások után a nevezések lezárása előreláthatólag július 23-án lesz majd.

Forrás: Hsefoci.info

Csajok, foci, hírek, fotók, videók: kattints ide!
Hozzászólások: