Az Újfehértót fogadja a Cigánd

BeharangozóCigánd SE, Újfehértó SE 2010. szept. 4. 6:59

A tabella 4. helyén álló Cigánd együttese azt az Újfehértót fogadja, amely hétközben legyőzte a másodosztályú Nyíregyháza Spartacus gárdáját. Az Újfehértó újoncként az eddig eltelt három fordulóban kimondottan jól szerepelt; nem szenvedtek vereséget, és a ’ranglista’ 6. helyén állnak.

Kocsis János: „Jól szervezett csapat lesz az ellenfelünk, amely idegenben is bátran felvállalja a támadójátékot, és mindenhol győzelemre próbál játszani.”

• A hétvégi bajnoki győzelem gondolom jót tett a csapatnak, hogy az elkövetkezendő fordulóban kellő önbizalommal lépjenek pályára!?
• Így igaz, a csapat önbizalmának valóban jót tett a létavértesi győzelem. Jó hozzáállással és a helyzeteket jó arányban kihasználva magabiztosan sikerült megnyerni a mérkőzést, ami reméljük a továbbiakban jót tesz a csapatnak.
• Mit gondolsz a szombati ellenfelünkről?
• Jól szervezett csapat lesz az ellenfelünk, amely idegenben is bátran felvállalja a támadójátékot, és mindenhol győzelemre próbál játszani.
• A bajnoki rajt előtt már találkozott a két csapat, mit szűrtél le abból a találkozóból, amit most esetleg lehetne kamatoztatni?
• Mostani ellenfelünkkel találkoztunk a MK-ban ahol szoros mérkőzésen sikerült kiharcolnunk a győzelmet. A kupát és a bajnoki mérkőzést nehéz összehasonlítani, az Újfehértónak első mérkőzése volt az NB III-as bajnokság megkezdése előtt, azóta három bajnoki mérkőzésen veretlenek maradtak, ez is mutatja ellenfelünk erejét.
• Vannak-e sérültek, eltiltottak a csapatban?
• Eltiltottunk nincs, de sajnos Boldog Máté Létán megsérült, ezért ő kihagyja a hétvégi bajnokit.
• Eredmény?
• Biztos, hogy nehéz dolgunk lesz, de mindenképpen csak a győzelem elfogadható számunkra.

Fogarasi Zoltán: „A cigándi csapat nagyon labdabiztos és kulturált, ezen belül sok passzra és labdabirtoklásra épülő türelmes, fegyelmezett játékot játszik!”

• Először is gratulálok a Szpari elleni győzelemhez, gondolom ez kellő önbizalmat adhat a hétvégi bajnoki előtt?
• Köszönöm a gratulációt a csapat nevében is, de úgy gondolom, hogy ebből az eredményből messzemenően senki se következtessen, én sem teszem! Szép siker volt, de tegyük hozzá, hogy csupán edzőmérkőzés, bár az is igaz, hogy a Szpari alapcsapatából is elég sokan játszottak kiegészülve Bodnár Lacival! Az önbizalmunknak természetesen jót tett a győzelem, de a meccset lezártuk, s most már csak a hétvégi bajnokira koncentrálunk, ami nem lesz könnyű menet!
• Nemrég találkozott a két csapat a Magyar Kupa első fordulójában, akkor egy támadó szellemű Újfehértót láthattunk! Így lesz ez most is vagy egy bajnoki meccsen idegenben más a taktika?
• Minden mérkőzésre másképp készülünk, mindig a soros ellenfél határozza meg a heti edzésmunkát! Ennek szellemében már a hétközi edzőmérkőzésen is a hétvégi taktikának megfelelően próbáltunk játszani kisebb-nagyobb sikerrel! Alapvetően mi idegenben is – lásd Tiszakanyáron – törekszünk az offenzív játékra, kérdés, hogy ebből mennyit hagy megvalósítani az ellenfél! Nem teszek nagy különbséget bajnoki-,kupa- vagy edzőmérkőzés között, igyekszek alaposan felkészülni az ellenfélből!
• Mit gondolsz a cigándi csapatról?
• A cigándi csapat nagyon labdabiztos és kulturált, ezen belül sok passzra és labdabirtoklásra épülő türelmes, fegyelmezett játékot játszik! Kiváló egyéni képességű labdarúgókkal rendelkezik, akik külön-külön is képesek eldönteni egy mérkőzést, de igazán csapatként funkcionálnak jól! Biztos vagyok benne, hogy a tavalyi tavaszi első hely után az idei bajnokságban a végelszámolásnál is a dobogó valamelyik fokán fog végezni a gárda!
• Vannak-e sérültek, eltiltottak? Várható kezdőcsapat?
• Eltiltottunk nincs, de Kerecsen, Marozsán és Hogya apróbb sérüléssel rendelkezik, akik közül talán Hogya szerepeltetésére van nagyobb esély! Mivel több kérdőjel is van a kezdő kijelölésénél, ezért ezt csak közvetlenül a mérkőzés előtt fogom eldönteni, illetve megadni!
• Milyen eredménnyel lennél elégedett?
• A két csapatnak mások a céljaik, ezért igazán veszítenivalója a hazai csapatnak van! Ugyanolyan nyugodtan és felszabadultan szeretnénk játszani, mint Kanyáron, de hogy ez mire lesz elég magam sem tudom! Egy dologban biztos vagyok, szeretnénk nagyon megnehezíteni a hazaiak dolgát, és nem szeretnénk könnyű edzőpartnernek bizonyulni! Ha ezt már elérjük, akkor nagyon elégedett leszek, s ez igaz mindhárom végeredmény esetében!

(www.cigandse.hu)

Csajok, foci, hírek, fotók, videók: kattints ide!
Még ez is érdekelhet:
Hozzászólások: